Fundacja Obywatele Zdrowo Zaangażowani przy wsparciu USP Zdrowie rusza w Polskę z projektem „Przewietrz apteczkę!”. Jego celem jest edukacja seniorów w zakresie zasad stosowania i przechowywania leków oraz suplementów diety. Do końca roku 2017 przedstawiciele Fundacji chcą odwiedzić wszystkie województwa, by zwiększać świadomość Polaków na temat odpowiedzialnego samoleczenia.

Podczas śniadania prasowego, które odbyło się 19 lipca 2017 r., Fundacja zaprezentowała szczegóły projektu „Przewietrz apteczkę!” - ogólnopolskiej akcji, w ramach której przeprowadzone zostaną warsztaty dla szerokiej grupy seniorów. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać wskazówek, jak należy postępować z lekami i suplementami diety, ale także zadać nurtujące ich pytania. Wiedza zostanie przekazana w przystępny sposób, za pomocą infoanimacji. Seniorzy otrzymają również opracowanie podsumowujące zasady bezpiecznego zażywania leków - „Abecadło lekowe”.

Śniadanie prasowe stanowiło pretekst do nagłośnienia informacji na temat kolejnej odsłony akcji, jak również przypomnienia o ogólnoświatowym trendzie, jakim jest rosnąca i kluczowa rola samoleczenia w całym systemie opieki zdrowotnej. Skala samoleczenia jest duża i wynika z uwarunkowań kulturowych i systemowych. W tej sytuacji bardzo ważne jest, aby pacjenci posiadali wiedzę pozwalającą im leczyć się doraźnie w sposób odpowiedzialny i świadomy.

Dotychczas Fundacja w ramach pilotażowego projektu przeprowadziła cykl kilkunastu warsztatów na terenie Warszawy oraz jej okolic, w których łącznie wzięło udział prawie 300 osób. Akcja od początku wzbudzała ogromne zainteresowanie, dlatego powstał pomysł, wsparty przez USP Zdrowie, na wyruszenie z warsztatami poza Warszawę.

Wszystkie podmioty zainteresowane warsztatami akcji Przewietrz apteczkę! proszone są o zgłaszanie się poprzez stronę internetową: www.przewietrzapteczke.pl/zglos-sie/

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze śniadania prasowego!