Trudny czas pandemii COVID-19 przypomina, jak ważną i niezbędną częścią systemu opieki zdrowotnej są farmaceuci. Kierując się misją naszej firmy, #wtrosceo tę ważną grupę, podjęliśmy działania mające na celu wsparcie farmaceutów w codziennej pracy z pacjentami i zadbanie o ich bezpieczeństwo w okresie pandemii.

W ramach akcji wsparcia dla farmaceutów, w podziękowaniu za ich codzienną pracę na rzecz zdrowia pacjentów, przekazaliśmy do 1500 aptek w całej Polsce rękawiczki jednorazowe oraz maseczki ochronne.

Również redakcja Platformy Stworzone dla Farmaceuty, pragnąc wspierać farmaceutów w czasie pandemii koronawirusa i w odpowiedzi na zgłaszane przez nich potrzeby informacyjno-terapeutyczne, uruchomiła nowy newsletter i cykl artykułów o chorobie COVID-19. Znajdują się w nim odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów, najnowsze wyniki badań i opinie ekspertów, jak również zalecenia i konkretne rady z różnych obszarów terapeutycznych dotyczących sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie. Każda nowa informacja może być kluczowa dla zminimalizowania skutków kryzysu zdrowotnego i przyczynić się do jeszcze lepszej opieki nad pacjentami.

Mamy nadzieję, że te działania wspomogą farmaceutów nie tylko w walce o zdrowie pacjentów, ale także pomogą zadbać o nich samych.