Od początku swojego istnienia w centrum naszych działań stawiamy człowieka i jego zdrowie.

Kierując się naszą misją: „Zmieniamy świat wokół Ciebie - w trosce o zdrowie Twoje i Twoich bliskich”, jako lider na rynku produktów i leków bez recepty w Polsce, czujemy się szczególnie odpowiedzialni za zdrowie naszych pacjentów i pracowników. W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego COVID-19, wprowadziliśmy w naszej firmie szereg działań prewencyjnych mających na celu jeszcze większe zadbanie o bezpieczeństwo i higienę pracy.

Od dnia 16 marca do odwołania, wszyscy pracownicy USP Zdrowie w Polsce, z wyłączeniem: pracowników produkcyjnych oraz innych działów niezbędnych do zapewnienia ciągłości produkcji we Wrocławiu, jak również wybranego personelu hurtowni farmaceutycznej, pracują w trybie zdalnym, pozostając w domach.

Do odwołania wstrzymaliśmy także wizyty przedstawicieli medycznych w placówkach medycznych (szpitalach, przychodniach), przedstawicieli farmaceutycznych w aptekach oraz przedstawicieli handlowych w sklepach.

Bezpieczeństwo i dostępność naszych produktów dla naszych pacjentów jest dla nas priorytetem. W obecnej chwili nasza produkcja jest bezpieczna pod kątem dostępności surowców. Na bieżąco śledzimy także najnowsze doniesienia i informacje przekazywane przez organizacje takie jak Światowa Organizacja Zdrowia, MZ, GIS, stosując się do zaleceń i dokładając wszelkich starań, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa.