Na początku lipca rozpoczęła się kampania telewizyjna nowości w portfolio USP Zdrowie - produktu APAP intense, zawierającego 500 mg paracetamolu i 200 mg ibuprofenu. Nasza nowość APAP intense to najsilniejszy lek na ból w portfolio APAPu1.

W reklamie podkreślamy, że APAP intense to produkt, który usuwa naprawdę intensywny ból (np. pleców), posiada podwójne działanie: na ból i stan zapalny, nie uzależnia jak niektóre silne leki. W spocie zwracamy uwagę także na czas działania APAPu intense - ponad 8 godzin.

Zapraszamy do obejrzenia reklamy.

1Leczenie bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż ibuprofen lub paracetamol stosowane osobno.

APAP intense: ibuprofen 200 mg i paracetamol 500 mg, tabletki powlekane. Wskazania do stosowania: produkt leczniczy stosowany jest w doraźnym leczeniu łagodnego lub umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych i mięśniowych, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, przeziębieniem oraz grypą, bólu gardła lub gorączki. Produkt leczniczy jest szczególnie odpowiedni do leczenia bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż ibuprofen lub paracetamol stosowane oddzielnie. Produkt leczniczy APAP intense przeznaczony jest dla dorosłych w wieku od 18 lat.

Przeciwwskazania: u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów z reakcjami nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, astma, zapalenie błony śluzowej nosa lub pokrzywka) związanymi z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); u pacjentów z czynną lub występującą w wywiadzie nawracającą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, i (lub) krwotokiem z żołądka lub dwunastnicy (co najmniej dwa osobne przypadki stwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia); u pacjentów z owrzodzeniem, perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego, czynnym lub w wywiadzie, łącznie z przypadkami związanymi z przyjęciem leków z grupy NLPZ; u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA); w przypadku równoczesnego stosowania z innymi lekami z grupy NLPZ, w tym z selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2) oraz kwasem acetylosalicylowym w dawkach większych niż 75 mg na dobę – zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych; w przypadku jednoczesnego stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol – zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych; w ostatnim trymestrze ciąży w związku z ryzykiem przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego płodu i wystąpienia nadciśnienia płucnego.

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia, Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40 50-507 Wrocław

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.