NOWOŚĆ na gorączkę i ból! APAP dla dzieci FORTE

W styczniu na półkach aptecznych pojawiła się długo oczekiwana nowość - APAP dla dzieci FORTE na gorączkę i ból dla najmłodszych pacjentów.
Warto pamiętać, że wg Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF to właśnie paracetamol, który zawarty jest w APAP dla dzieci FORTE, jest lekiem pierwszego wyboru w leczeniu bólu i gorączki u dzieci.
APAP dla dzieci Forte to jedyny lek na rynku w postaci zawiesiny o zwiększonym stężeniu paracetamolu - 40 mg/ml vs. standardowe leki 24 mg/ml - który można podawać już od pierwszych dni życia.
Zalety APAP dla dzieci Forte:
- wygoda stosowania – mniej leku do połknięcia
- odpowiedzialność – bezpieczny dla brzuszka
- przyjemny, pomarańczowy smak.
APAP dla dzieci FORTE paracetamol 40 mg/ml, zawiesina doustna.
Wskazania do stosowania: Lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o lekkim i umiarkowanym nasileniu (ból głowy, ból zęba, bole menstruacyjne) i/lub gorączki (wysokiej temperatury). APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany do leczenia bólu o lekkim i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki u dzieci (starszych niż 3 miesiące), dzieci i dorosłych (włączając osoby w wieku podeszłym)
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia sp. z o.o.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.