Nowa kampania marki, która ruszyła 22 września, stanowi kolejną już odsłonę sprawdzonej platformy komunikacji. W tegorocznej odsłonie kampanii Gripexu, głos został oddany bezpośrednio bohaterom, którzy manifestują swoją świadomość możliwości pokonania grypy, wypowiadając się wprost: „Gripex – MOGĘ!”. Podkreślona jest w ten sposób siła, poczucie sprawczości w walce z objawami choroby oraz energia do działania.

Kampania obejmuje dwa spoty: najsilniejszych na rynku wariantów leków na przeziębienie i grypę – Gripex Max w tabletkach oraz Gripex Hot Max w saszetkach, jak również najsilniejszej i jedynej tak kompleksowej saszetki na zatoki w przeziębieniu* – Gripex Hot Zatoki.

Kampania „Gripex - MOGĘ !” uzyska szeroki zasięg, pojawiając się w tym sezonie w głównych stacjach TV, kanałach tematycznych i działaniach online, w tym w mediach społecznościowych.

* Wg składu ilościowo – jakościowego ** PEX Wartość sprzedaży, MAT 07/2018

Gripex Max

(Paracetamolum 500 mg, Pseudoephedrini hydrochloridum 30 mg,Dextromethorphani hydrobromidum 15 mg). Tabletki powlekane.

Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Jednoczesne stosowanie innych leków zawierających paracetamol. Stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.Ciężka niewydolność nerek lub wątroby. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Choroba niedokrwienna serca. Choroba alkoholowa. Astma oskrzelowa. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Gripex Hot Max

(Paracetamolum 1000 mg, Acidum ascorbicum 100 mg, Phenylephrini hydrochloridum 12,2 mg). Proszek do sporządzania roztworu doustnego

Wskazania:
Łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na aminy sympatykomimetyczne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu). Nie należy stosować leku podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania. Nie należy stosować leku w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Nie stosować w czasie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Nadczynność tarczycy. Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży.

Gripex HOT Zatoki

(Paracetamol 650 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 60 mg, dekstrometorfanu bromowodorek 20 mg, chlorfenaminy maleinian 4 mg;) proszek do sporządzania roztworu doustnego.

Wskazania:
Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Przeciwwskazania:
Produkt leczniczy jest przeciwwskazany w następujących przypadkach: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, niedokrwistość, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, u pacjentów przyjmujących inne produkty lecznicze zawierające paracetamol, dekstrometorfan, pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak produkty lecznicze zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub produkty lecznicze psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy), chlorofenaminę lub inne produkty lecznicze przeciwhistaminowe, u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), obecnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni, u dzieci w wieku poniżej 12 lat, bez zaleceń lekarza, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową, ciężkie nadciśnienie, ciężka choroba niedokrwienna serca, mukowiscydoza, ciąża i okres karmienia piersią.

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia sp. z.o.o

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.