W dniach 22-23 września w Warszawie już po raz trzeci odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca witamy D – „Witamina D - minimum, maximum, optimum” EVIDAS. Oficjalnym partnerem konferencji była nasza marka Naturell.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni wybitni eksperci i wykładowcy z Polski, wielu państw Europy, Izraela, Kanady i USA. Gościem specjalnym był prof. Michael Holick, amerykański endokrynolog, specjalizujący się w witaminie D, który m.in. ustalił mechanizm syntezy witaminy D w skórze oraz zidentyfikował krążącą we krwi ludzkiej formę witaminy D w postaci 25(OH)D.

Celem konferencji było uświadomienie społeczeństwu oraz środowisku medycznemu, jaką rolę w rozwoju i funkcjonowaniu organizmu ludzkiego - dzieci, młodzieży, osób aktywnych zawodowo oraz seniorów - odgrywa witamina D. Według najnowszych badań opublikowanych w Polskim Archiwum Medycyny Wewnętrznej odnotowuje się niski poziom tej witaminy u większości jej mieszkańców. Wynika to ze stylu życia, w tym niewystarczającej ekspozycji na słońce, ale przede wszystkim z uwarunkowań geograficznych naszego kraju - ze względu na kąt padania promieni słonecznych od września do kwietnia synteza skórna nie jest zapewniona nawet w dni słoneczne. Badania wykazały, że u 89,9% badanych Polaków odnotowano stężenie 25(OH)D poniżej wartości 30 ng/ml (pożądany poziom), a w Koszalinie, Wrocławiu czy Bydgoszczy średnia ilość 25 (OH)D nie przekracza nawet 16 ng/ml. To pokazuje, jak konieczne są działania prewencyjne w celu uzupełnienia naszego niskiego poziomu witaminy D i jak istotna jest w tym zakresie bezpieczna suplementacja.

Dostrzegając rolę witaminy D w działaniu naszego organizmu, w rozpowszechnianie wiedzy o racjonalnym stosowaniu witaminy D zaangażowała się marka Naturell, która ma w swej ofercie m.in. preparaty z witaminą D3 (D3 1000, 2000, 4000 j.m.) oraz K2 MK-7. Dzięki ich innowacyjnej formie - tabletce do ssania INSTANT- codzienna suplementacja jest o wiele łatwiejsza, zwłaszcza że witaminę D powinniśmy przyjmować przez minimum 8 miesięcy w roku.