Grupa USP przejmuje większościowe udziały w firmie Vanatari International. Vanatari International, właściciel marki Vegavero należy do grona firm, które w ostatnich latach odniosły sukces na rynku suplementów diety w kanale e-commerce w Europie. Firma, istniejąca od 2014 roku, zbudowała imponujący portfel 140 wegańskich produktów obecnych na kilku rynkach europejskich w kanale sprzedaży internetowej.

Przejęcie Vanatari jest kolejnym krokiem Grupy USP w umacnianiu pozycji firmy w obszarze zdrowia oraz budowaniu zaawansowanych kompetencji w obszarze digital.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy ogłosić tę transakcję i rozpocząć współpracę z zespołem Vanatari. Obie firmy, Grupa USP i Vanatari kierują się podobnymi wartościami, mają zbieżne misje oraz cele: dostarczanie najlepszych rozwiązań zdrowotnych naszym konsumentom. To przejęcie jest częścią naszej strategii budowania obecności w szeroko pojętym obszarze dbania o zdrowie” komentuje Katarzyna Kuśmierz, Prezes Grupy USP

„Poprzez nawiązanie współpracy z Grupą USP, będziemy mogli zapewnić dalszy rozwój naszej firmy na rynkach międzynarodowych oraz lepsze dotarcie do obecnych i nowych konsumentów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy partnera, który podziela naszą wizję na przyszłość” komentuje Katrin Horstmann, współzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Vanatari International.

Vanatari International będzie funkcjonowało w ramach Grupy USP jako niezależny biznes w strukturach Nowych Biznesów Grupy USP, zarządzanych przez Tomasza Fochtmana.