W maju 2021 roku USP Zdrowie wprowadziło na rynek nową markę Bloxin - wyrób medyczny, przeznaczony do codziennej ochrony przed infekcjami wirusowymi, a także walki z aktywnym zakażeniem wirusowym.

Bloxin może być stosowany kilka razy dziennie, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, u dorosłych oraz u dzieci po pierwszym roku życia.

Za mechanizm działania wyrobu medycznego Bloxin odpowiadają 3 substancje: jota-karagen, ektoina i kwas hialuronowy. Po rozproszeniu Bloxin na błony śluzowe, następuje utworzenie warstwy ochronnej, która wspomaga naturalną barierowość błony śluzowej i stanowi mechaniczną barierę przed wnikaniem do organizmu i namnażaniem się patogenów. Działanie ochronne Bloxin zaczyna się natychmiast po aplikacji.

Stosowanie wyrobu przez osoby zainfekowane (chorujące również bezobjawowo), zmniejsza ryzyko zakażenia innych.

W lipcu wystartowała także pierwsza kampania telewizyjna marki Bloxin pod hasłem „Moja tarcza przeciw wirusom”. Reklama jest skierowana do wszystkich tych, którzy czują potrzebę dodatkowej ochrony (względem obecnie stosowanych środków) przed wirusami grypy i koronawirusami, powodującymi infekcje górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie, grypa czy Covid-19. Spot prezentuje mechanizm działania produktu, a także pokazuje, w jakich sytuacjach możemy go stosować. Więcej o Bloxin można przeczytać na stronie www.bloxin.pl