W maju 2021 roku USP Zdrowie wprowadziło na rynek nową markę Bloxin - wyrób medyczny, przeznaczony do codziennej ochrony przed infekcjami wirusowymi, a także walki z aktywnym zakażeniem wirusowym.

Bloxin może być stosowany kilka razy dziennie, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo, u dorosłych oraz u dzieci po pierwszym roku życia.

Za mechanizm działania wyrobu medycznego Bloxin odpowiadają 3 substancje: jota-karagen, ektoina i kwas hialuronowy. Po rozproszeniu Bloxin na błony śluzowe, następuje utworzenie warstwy ochronnej, która wspomaga naturalną barierowość błony śluzowej i stanowi mechaniczną barierę przed wnikaniem do organizmu i namnażaniem się patogenów. Działanie ochronne Bloxin zaczyna się natychmiast po aplikacji.

Stosowanie wyrobu przez osoby zainfekowane (chorujące również bezobjawowo), zmniejsza ryzyko zakażenia innych, a tym samym ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów. Dodatkowo, Bloxin łagodzi objawy infekcji wirusowych i skraca czas trwania choroby.

Kampania telewizyjna marki Bloxin pod hasłem „Moja bariera przeciw wirusom” jest skierowana do wszystkich tych, którzy czują potrzebę dodatkowej ochrony siebie i innych (względem obecnie stosowanych środków) przed wirusami grypy typu B i C oraz koronawirusami, powodującymi infekcje górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie, grypa czy Covid-19. Spot prezentuje mechanizm działania produktu, a także pokazuje, w jakich sytuacjach możemy go stosować. Więcej o Bloxin można przeczytać na stronie www.bloxin.pl