W obliczu pandemii SARS-COVID-19 nikt nie może pozostać obojętny. USP Zdrowie wraz ze swoim zespołem, współpracującym na co dzień ze środowiskiem lekarskim, wspiera pracowników służby zdrowia w walce z koronawirusem. Nasza firma przekaże na ten cel sprzęt ochrony osobistej aż do 264 placówek w całej Polsce!

W obecnej sytuacji – pandemii SARS-COVID-19, która stawia nas wszystkich przed bezprecedensowymi wyzwaniami, nasza misja – Zmieniamy świat wokół Ciebie w trosce o zdrowie Twoje i Twoich bliskich, nabrała jeszcze nowego, większego znaczenia. – mówi Robert Jurgawka, Chief Marketing & Organization Officer USP Zdrowie. Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tej sytuacji, dlatego w trosce o osoby na pierwszej linii zdecydowaliśmy się wesprzeć polską służbę zdrowia.

Koordynatorem całej akcji jest Medical Unit USP Zdrowie – zespół 48 osób, który na co dzień współpracuje ze środowiskiem medycznym.

W swojej codziennej pracy nasi pracownicy kontaktują się z lekarzami wielu specjalizacji, pracującymi w różnych placówkach w całej Polsce. Mamy więc możliwość bezpośredniego wsłuchania się w ich potrzeby. W obliczu pandemii SARS-COVID-19 ta akcja jest naszą naturalną odpowiedzią właśnie na te potrzeby. Nie wyobrażaliśmy sobie, by postąpić inaczej. - mówi Aniela Nowakowska - Medical Unit Director USP Zdrowie.

W akcję zaangażowały się następujące marki z portfolio firmy: Ibuprom, Apap, Pelavo, Estabiom, Xenna Balance, Berimal Forte, Naturell i Inovox.

Chcemy pokazać pacjentom, że wspieramy pracowników medycznych w walce z koronawirusem, dlatego podkreślamy to również w ramach kwietniowej kampanii ATL marek APAP i Ibuprom.

Sprzęt ochrony osobistej trafi do 264 placówek medycznych w całej Polsce: 141 przychodni i 123 szpitali (w tym 157 oddziałów).

Wybrane placówki otrzymają pełen zakres artykułów do ochrony zdrowia podczas pandemii COVID-19. Zamówiony przez firmę sprzęt obejmie między innymi.:

  • 67 tys. masek jednorazowych
  • 2,5 tys. kombinezonów ochronnych
  • 3,1 tys. przyłbic
  • 500 tys. rękawic
  • 7,9 tys. fartuchów jednorazowych
  • 10 tys. płynów dezynfekujących
  • 4 tys. masek FFP2

Zamówione artykuły w ramach akcji USP Zdrowie trafią do miejsc docelowych do 18 kwietnia b.r.